Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Participare cursuri
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Participare cursuri

Un somer poate participa la cursuri organizate de AJOFM dintr-un alt judet decat cel in care este inscris. Adica daca somerul este din judetul Prahova poate participa la cursurile organizate de AJOFM Brasov?? Motivul ar fi distanta dintre domiciliu si locul unde se organizeaza cursul.
Multumesc.
Asta o discutati cu cei de la AJOFM Prahova.
Legea nr.76/2002 nu va interzice acest lucru.