Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Contracte asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Contracte asociatie

Buna seara,
1. In calitate de proprietar am dreptul sa cunosc continutul tuturor contractelor pe care asociatia le are cu furnizori de servicii, atat juridici cat si fizici?
2. Daca femeia de serviciu este angajata si primeste un salariu, pot sa vad fisa postului ei?
AG extraordinara se face cand se aduna 20% dintre proprietari si nu cand vrea administratorul.

Convocati o AG extraordinara si schimbati presedintele si CEx daca este cazul.

Art. 23. - Legea 230/2007
(4) Pentru situaţii speciale sau de maximă urgenţă, adunările generale extraordinare ale asociaţiei pot fi convocate oricând de către comitetul executiv sau de către cel puţin 20% din numărul proprietarilor membri ai asociaţiei de proprietari.
(5) Proprietarii trebuie anunţaţi, prin afişare la loc vizibil sau pe bază de tabel nominal convocator, asupra oricărei adunări generale a asociaţiei de proprietari, cu cel puţin 7 zile înainte de data stabilită, inclusiv cu privire la ordinea de zi a adunării generale. Ordinea de zi anunţată se poate completa prin hotărârea adunării generale