Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

am citit pe site ca se restituie aceasta taxa celor care au achitat asa ceva in perioada 2007-martie 2013.sunt in aceeasi situatie dar pe chitanta de la anaf la mine scrie "taxa prima inmatriculare"(am platit in martie 2008) iar in cuprinsul subiectului erau specificate alte denumiri.eu ma incadrez si pot cere restituirea?multumesc pentru ajutor!
Depuneți cererea și documentele și va răspund ei.
Doar cel care a achitat taxa are drept la restituire.
Taxa de prima inmatriculare este taxa speciala pentru autovehicule, achitata din ianuarie 2007-iulie 2008.