Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Certificat cu incadrare in grad de handicap ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Certificat cu incadrare in grad de handicap NEREVIZUIBIL

buna ziua

Un nevazator cu certificat de incadrare in gradul 1 de handicap,grav permanent pe care scrie NEREVIZUIBIL mai poate fi chemat la reevaluare?

Multumesc
Periodic ,pentru verificare sunt chemati pentru evaluare toti detinatorii de decizii/certificate de incadrare in grad de handicap
Masura se datoreaza verificarii tuturor documentelor si a persoanelor care detin astfel de documente medicale,fiind de notorietate situatii in care locuitorii unor intregi localitati detin certificat de incadrare in grad de handicap afectiuni vizuale beneficiaza de indemnizatiile aferente afectiunii,dar in fapt,multi dintre acestia nu au probleme oftalmologice,mai mult au capacitatea sa conduca vehicule pe drumurile publice
Iti multumesc frumos pentru rabdarea cu care imi raspunzi la intrebarile mele...multa sanatate=D>:wave::)