Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ord 73/2007.Art. 7 (1) Bugetul de venituri şi ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ord 73/2007.Art. 7 (1) Bugetul de venituri şi cheltuieli al ASSI (actual AADR)

Comentati cotinutul

Articolul 7
(1) Bugetul de venituri şi cheltuieli al ASSI se aprobă potrivit dispoziţiilor legale în vigoare în domeniul finanţelor publice.
Inseamna cumva ca veniturile ce se percep ca tarif se asimileaza a fi tratate ca taxe si/sau impozite(conform codurilor fiscal sau /si de proc. fiscala)?
Nu. Sunt tarife nefiscale.
Consultați aici registrul taxelor şi tarifelor nefiscale:
[ link extern ]
Tarife din domeniul comunicațiilor electronice:
[ link extern ]
și hotărârea1132/18 decembrie 2013 privind organizarea şi funcţionarea Agenţiei pentru Agenda Digitală a României, precum şi de modificare a Hotărârii Guvernului nr. 548/2013 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului pentru Societatea Informaţională
[ link extern ]