Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort-copii minori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort-copii minori

buna ziua!
sunt tatal a doi copii minori, unul de 3 ani si celalalt de 12 ani
acum 2 saptamani am primit citatie ,sotia deschizand proces de divort
iar peste o saptaman s-a a plecat de acasa mutandu se cu un alt barbat
. cum as putea obtine custodia ambilor copii?
este necesar
sa declar la protectia copilului ca mama a parasit copii minori
?
sau devine prea complicat?
Nu consider neceasr sa sesizati acest fapt la protectia copilului. Pana la urma , copiii va au pe dumneavoastra. Veti proba faptul ca mama a parasit domociliul si copiii prin declaratia martorilor.