Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pasaport minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pasaport minor

Buna ziua! Am o minora de 4 luni,recunoscuta de tatal ei cu care nu sunt casatorita.Acum aprox.o luna si jumatate i-am facut pasaport minorei impreuna cu tatal ei deoarece in luna iunie trebuia sa plecam in Italia la parinti mei.Intre timp ne-am certat si nu mai gasesc pasaportul minorei.Intrebarea mea este daca pot face alt pasaport minorei fara semnatura tatalui,care acum nu mai vrea sa semneze,dat fiind faptul ca a fost deacord odata si a semnat pentru pasaportul pierdut? Va multumesc!
Cautati mai bine pasaportul copilului, altul nu veti putea face fara acordul tatalui sau fara o hotarare a instantei casre sa suplineasca acest acord.