Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Legea darii in plata -
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Legea darii in plata -

Credit imobiliar in CHF in 2006 si credit de nevoi personale cu ipoteca de rang II in 2007, pe acelasi imobil ( apartament ).

Se sting ambele credite cu legea darii in plata ?

Multumesc.
Se sting in conditiile legii, creditele garantate cu ipoteca, in ordinea rangului ipotecii.