avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Legea darii in plata -
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Legea darii in plata -

Credit imobiliar in CHF in 2006 si credit de nevoi personale cu ipoteca de rang II in 2007, pe acelasi imobil ( apartament ).

Se sting ambele credite cu legea darii in plata ?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 15:03, 16 Mai 2016
Se sting in conditiile legii, creditele garantate cu ipoteca, in ordinea rangului ipotecii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oferta otp conversie chf in ron mariuspopescuro mariuspopescuro Buna ziua, Sunt un client \"fericit\" al OTP Bank cu doua credite in CHF ( unul imobiliar si unul de nevoi personale cu ipoteca de rang 2). OTP a venit ... (vezi toată discuția)
Legea darii in plata - doi garanti ipotecari - doar unul vrea sa dea in plata mariuspopescuro mariuspopescuro Buna ziua, Presupunand ca LDP intra in vigoare, in cazul in care as dori sa beneficiez de ea, trebuie sa faca acelasi lucru si al doilea garant ipotecar ( ... (vezi toată discuția)
Aplicare legea darii in plata teren Universul_tau Universul_tau Buna ziua, Am si eu nevoie de un raspuns privind aplicarea legii darii in plata. Situatia este urmatoarea: Am un credit in CHF pe 25 - 30 ani - echivalentul ... (vezi toată discuția)