Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... stingere obligatii asumate prin credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

stingere obligatii asumate prin credit

Am fost executata silit in anul 2013,mai exact banca mi-a luat apartamentul cu care am girat. Suplimentar m-am ales si cu porire pe salar si ipotecarea unui teren. Conform noii legi, pentru a sista poprirea si ridicarea ipotecii de pe teren, trebuie sa ma adresez unui notar, unui avocat sau pot sa depun singura la judecatorie notificare?
Amalia Dinu, Contabil
Trebuie să trimiteți notificarea prin executor, notar sau avocat.