Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... constructie pe limita dintre proprietati
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

constructie pe limita dintre proprietati

buna ziua, am o casa intr-o comuna din jud. ilfov , ce a fost construita in anul 2012 , iar gardul in anul 2011. anul acesta cineva a cumparat terenul dintre mine si alt vecin si a inceput constructia unei vile . lipit de coltul din stinga spate al terenului meu , vecinul a facut o constructie de aproximativ 3m / 4m , constructie care are un perete pe fundatia gardului meu. mentionez ca am gard din plasa zincata bordurat cu fundatie de beton. cum pot sa rezolv aceasta problema? Va multumesc.
Verificati daca are autorizatie de construire, sesizati organele competente.