Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... chirie dupa dare in plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

chirie dupa dare in plata

Buna ziua.
Sotul meu lucreaza in cadrul armatei si as dori sa stiu, in situatia in care dam in plata apartamentul, daca mai are dreptul la a incasa chirie.
Va multumesc.
Daca mai are drept sa incaseze chirie la un imobil detinut de dvs si inchiriat, sau banii de chirie virati de MapN/MIRA pentru angajatii care nu detin in proprietate un imobil in localitatea in care au domiciliul?
Imi cer scuze, dar abia acum am reusit sa mai intru pe aceasta discutie.
Revin la intrebare cu mai multe detalii: impreuna cu sotul meu am luat un apartament in 2007 prin credit ipotecat in CHF. Nu il mai pot plati si doresc darea lui in plata.
Dupa darea in plata a apartamentului, sotul meu, lucrand in cadrul armatei, va avea dreptul sa incaseze chirie daca ne vom inchiria un apartament in care sa locuim?
Va multumesc.