Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Contract inchiriere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Contract inchiriere

Buna ziua,
va rog sa ma lamuriti asupra unui contract de inchiriere spatiu comercial.
Daca spatiul este inchiriat pana la data de 15 iunie altei societati, se poate face un nou contract de inchiriere anticipat, dar valabil de la data incetarii celui actual ? Cum trebuie procedat acum cu contractul , pentru ca sa demaram mai urgent autorizarile spatiului ?
Da, semnarea contractului de inchiriere o puteti face de pe acum si in contract specificati data de cand intra in vigoare.
Spațiul pe care urmează să-l închiriați va fi folosit pentru stabilirea sediului social sai pentru un punct de lucru?
Puteți să încheiați în avans un contract ce va intra în vigoare la o dată ulterioară, dar înregistrarea de la Registrul Comerțului ce a fost făcută în baza vechiului contract de închiriere trebuie radiată, în caz contrar o să aveți probleme cu înregistrarea la registru a noului contract.
Multumesc