avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Viceprimar fara bacalaureat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Viceprimar fara bacalaureat

Buna seara, poate ocupa un consilier local functia de viceprimar daca are doar scoala profesionala? sau necesita si bacalaureatul, studii superioara etc.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:41, 17 Ianuarie 2021
Ati inteles gresit.
Ok dar ce studii minime trebuie să îndeplinească funcția de Vice Primar ?
Mulțumesc
Nu exista un text de lege care sa mentioneze asa ceva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Presedinte al consiliului judetean si consilier judetean, viceprimar si consilier local maite21 maite21 Am unele neclaritati. Vreau sa stiu daca in acelasi timp presedintele si vicepresedintii Cons Judetean sunt in acelasi timp si consilieri judeteni......precum ... (vezi toată discuția)
Studii minime primar comuna zzzionut zzzionut Buna ziua, Intrebarea mea: Este o conditie obligatorie sa fie absolvent cu diploma de bacalaureat o persoana care participa la candidatura - primar ... (vezi toată discuția)
Candidati la alegeri locale biborka biborka un prieten de al meu vrea sa candideze la alegerile locale ca consilier local. inca nu a deplinit 23 de ani. poate sa candideze sau nu? eu asa am citit ca ... (vezi toată discuția)