Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Viceprimar fara bacalaureat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Viceprimar fara bacalaureat

Buna seara, poate ocupa un consilier local functia de viceprimar daca are doar scoala profesionala? sau necesita si bacalaureatul, studii superioara etc.
Multumesc!
Ati inteles gresit.
Ok dar ce studii minime trebuie să îndeplinească funcția de Vice Primar ?
Mulțumesc
Nu exista un text de lege care sa mentioneze asa ceva.