Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plata dividende
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plata dividende

plata dividendelor de poate face prin compensare cu avansuri trezorerie sau ct 461 debitori diversi?
Da dar trebuie ca dividendele să fie inregistrate în cont 457, adică aprobate prin hotărâre AGA și să faceți un proces verbal de compensare.
carmen01011958, moderator