Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... autorizatie de libera practica
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

autorizatie de libera practica

buna ziua, sunt fiziokinetoterapeut licentiata in anul 2015 la UMF Iasi. am o autorizatie de libera practica de debutant care expira la sfarsitul lunii august 2016 si de la Directia de Sanatate Publica Botosani nu vor sa-mi elibereze autorizatia pe 5 ani pe motiv ca nu sunt anagajata si trebuie sa depun la dosar adeverinta de salariat. Eu fac voluntariat in domeniul studiilor efectuate din septembrie 2015 si pana in prezent. Intrebarea mea este in baza carei legi nu mi se elibereaza autorizatia cu contractul de voluntariat? imi tot zic de la DSP ca in ianuarie 2016 s-a dat o noua lege si nu pot sa-mi eleibereze autorizatia cu contractul de voluntariat, trebuie sa muncesc obligatoriu....mi se pare o prostie.
va rog daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu respectiva lege
Puteti gasi raspuns la intrebarea dvs. studiind aici: [ link extern ]
Daca doriti sa vi se raspunda in scris la solicitarile dvs. facute institutiilor statului (in cazul dvs.DJSP Botosani) faceti solicitarile in scris, cu nr. de inregistrare/ data. Puteti cere sa vi se precizeze actul legislativ/ articolul de lege care nu permite reinnoirea autorizatiei in baza contractului de voluntariat.