Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Master resurse umane
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Master resurse umane

Buna dimineata. Daca se poate va solicit cateva 'opinii' in legatura cu masterele in domeniul resurselor umane, din Buucuresti. Ma pregatesc de intrarea la master, am cateva optiuni (SNSPA-comunicare manageriala si RU; Universitate-Facultatea de Afaceri si Admi.-MRU; Facultatea de Sociologie ) insa dvs, ca specialisti in domeniu sau in domenii conexe poate cunoasteti mai indeaproape...Am multe asteptari de la acest master pt ca imi doresc foarte mult sa profesez in domeniu si vrea sa acumulez cat mai multe cunostinte precum economie, dreptul muncii,legislatie etc. Va multumesc anticipat. O saptamana cat mai frumoasa.
Nu exista un curs de master complet sau perfect! Cel mai bine este sa mergeti la facultatile respective si sa solicitati programa si materiile care se vor studia . In acest fel va puteti face o idee si , mai ales , puteti alege tipul de master care vi se pare cel mai potrivit pentru dvs!:)
:) Intr-adevar acest lucru l-am facut dar stiti cum se spune ...socoteala de acasa nu este exact asa cum am vrea noi ...Voi incerca sa aflu si parerea fostilor absolventi din cadrul acestor mastere. Multumesc pt raspuns.