Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Campanie de promovare RDS RCS discriminatorie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Campanie de promovare RDS RCS discriminatorie

Compania RDS RCS ce ofera servicii de telefonie , mobila ,fixa, internet ,si Tv cablu are o campanie de promovare prin plati Maestro , (exluzand platile cu cardurile VISA) . Compania nu este furnizoare de servicii bancare ,si astfel discrimineaza clietii care platesc cu card VISa pt acelasi servicii , in acelasi conturi RDS. Parca se face direrenta cu ce ma deplasez la ei in caserie sa platesc serviciile .Daca ma duc cu autobusul si arat biletul intru in campania de promovare ,dar daca ma duc cu taxiul nu mai pot intra in concurs ,indiferent ca am platit pt servicii ? Mi se pare o discriminare grasa de tot ,si la sesizarea mea la ei , am primit un raspuns de rasul lumii, cu regulamentul concursului. Poate vede un avocat istet o posibilitate in acest aspect
Nu este deloc nicio discriminare. Este o oferta ce decurge dintr-o relatie comerciala dintre firma furnizoare si mastercard. Nu putea firma sa oblige si pe cei de la visa sa intre in acest joc.
Sunt alte oferte oferite (in alte perioade) in alta parte de cei de la firma unde aveti cardul. Cautati pe net.