Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cadastru

Buna ziua stie cineva in ce an a icepue sa se faca cadastre,intabulari la terenuri si case ,va multumesc.
Legea care guverneaza activitatea in domeniul topografiei, cadastrului, intabularii si geodeziei. bunurilor imobile case si terenuri ,este Legea nr 7/1996

Programul național de cadastru și carte funciară se desfășoară în perioada 2015-2023
și are ca obiectiv înregistrarea sistematică a imobilelor în 2337 UAT- uri situate în mediul
urban și rural.

Mai multe precizari aici www.avocatnet.ro/content/art...