Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Distribuitor produse etnobotanice
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Distribuitor produse etnobotanice

Buna ziua
Am o intrebare scurta si la obiect.
Produsele astea etnobatante care se vand deja si in magazine in toata tara, si pe internet, dar de ce nu se pot comercializa si in discoteci.
Multumesc pentru un eventual raspuns
Trebuie sa exista o societate , care sa indeplineasca toate conditiile legale de comercializare a acestor plante , insa , in discutie , e pusa problema ca aceastea sa fie considerate , ca si pana acum , ilegale , intrucat un eveniment tragic deja s-a produs (moartea unui copil de 13 ani ).Intr-un final , societatile care comercializeaza asemenea plante (etnobotanice ) vor fi inchise.Nu de alta, dar efectele pot fi nefaste.(in Constanta sunt deja deschise cateva , unul amplasat chiar langa Spitalul Judetean ....)
Pe internet activitatea e una ilicita.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
7noiembrie a scris:

Buna ziua
Am o intrebare scurta si la obiect.
Produsele astea etnobatante care se vand deja si in magazine in toata tara, si pe internet, dar de ce nu se pot comercializa si in discoteci.
Multumesc pentru un eventual raspuns

Va atrag in primul rand atentia ca nu exista in DICTIONARUL EXPLICATIV AL LIMBII ROMANE cuvantul "etnobatant"
Ceea ce ati vrut dvs sa spuneti este "produs etnobotanic" care este o cu totul alta mancare de peste!:D
Aceste plante care se fumeaza au acelasi efect haluciongen ca si ciupercile halucinogene....sunt un fel de drog foarte puternic ...chiar si in Olanda unde fumatul de marijuana si cannabis este permis este interzisa fumarea ciupercilor halucinogene si a produselor etnobotanice in coffe shop-uri!B-)
Cu siguranta vor fi interzise daca nu cumva sunt interzise deja!