Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare produse pe cod CAEN
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare produse pe cod CAEN

Buna ziua. Ma puteti ajuta cu o parere. Detin o societate care are urmatorul cod CAEN:
Activitatea principală: clasa CAEN 7311 Activitati ale agentiilor de publicitate
Activităţi secundare: clasa CAEN 4799 Comert cu amanuntul efectuat in afara
magazinelor, standurilor, chioscurilor si a pietelor

Intrebarea mea este urmatoarea: Pentru un proiect (organiare eveniment sau conferinta) as putea sa facturez produsele cumparate (comert) pentru proiect (caiete, pixuri) la client avand in vedere clasa CAEN 4799 de mai sus?

Multumesc.
Daca clientul nu vrea sa facturati explicit aceste produse, puteti sa le treceti doar ca valoare totala in contract, sa le adaugati ca servicii in factura si sa faceti doar un bon de consum intern cu specificatia "Produse date gratuit la evenimentul cutare".