Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... ANPC are obligatia sa-mi comunice sanctiunea impusa ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

ANPC are obligatia sa-mi comunice sanctiunea impusa operatorului economic?

Buna ziua,

Am cumparat un produs expirat de o saptamana dintr-un hypermarket, am facut sesizare a 2 zi la Anpc si am primit solutionare de la ei ca s-a confirmat cele sesizate de catre mine gasindu-se si alte produse din acelasi lot la raft.Doresc sa va intreb daca Anpc are obligatia sa-mi comunice masurile legale impuse operatorului si cine imi va restitui suma de bani achitata.

Va multumesc pentru raspuns.
Azi am fost contactat pe mail de un reprezentant al magazinului care mi-a solicitat nr de telefon sa rezolvam problema.Consider ca nu este normal sa nu primesc un raspuns de la anpc cu privire la sanctiunea data magazinului si sa mai comunice datele mele personale-operatorului economic, fara sa rezolve ei problema.
morty, utilizator