Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Un post sau doua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Un post sau doua

Din punct de vedere al legislatiei muncii ce inseamna titular de post si substituient ? S-a infiintat un compartiment in care sunt incadrate 2 persoane cu 2 meserii diferite care se succed in munca la un singur calculator astfel incat se acopera 11 ore. Este legal sau corect ?
Sunt 2 posturi in organigrama, care este titularul si care substituentul/completarea de tura?#-o