Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pagina creata unui minor pe Facebook in care este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pagina creata unui minor pe Facebook in care este batjocorit

Va rog sa ma ajutati care-i instante sa ma adreses ...cea civila sau cea penala.
Copilului meu in varsta de 13 ani...alti colegi mai mari i-au furat pozele de pe contul de facebook si au facut o pagina tot pe facebook pe care au numit-o Anti-Leucemie iar pe acea pagina au denigrat-o in ultimul hal...Copilul este socat la scoala striga dupa ea Sida, canceroasa etc....Este la o scoala renumita de Arte ..copilul nu mai vrea sa mearga la cursui.....Este batjocurita atat la scoala cat si pe retele de socializare ...
Va rog din suflet sfatuiti-ma catre cine sa ma adresez..sunt disperta ..ca acest copil sa nu-mi faca depresiese ...Imi spune ca se sinucide .... Va multumesc din suflet. [ link extern ]
Faceti plangere penala la politie. Facebook nu poate/vrea sa inchida o pagina pt ca va trebuie dovezi; solide. Plangerea penala - este singura metoda sa trageti la raspundere pe cei vinovati si sa stergeri(sa-i obligati pe cei de la facebook sa stearga) pagina.
Altfel va luptati cu morile de vant. Facebook nu sterge pozele cu copii morti pe care le folosesc unii imbecili pt a strange like-uri. Andra - cantareata noastra - are pagini de facebook care se folosesc de imaginea ei(si nu numai ea); facebook nu le sterge iar ea nu vrea sa depuna plangere la politie pt inchiderea lor. Sunt sute de astfel de pagini.
amy0001, utilizator
Puteti sa incepeti de aici [ link extern ]
amy0001, utilizator