Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediu crestere copil tata - parinti divortati
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediu crestere copil tata - parinti divortati

Buna ziua,

Spuneti-mi va rog daca exista hotarare judecatoreasca prin care se atesta divortul si tatal are voie sa vada copilul doua weekenduri pe luna , el mai are dreptul la luna de concediu crestere copil pana la implinirea de doi ani ?

Multumesc
Da, are dreptul la asa ceva ...acordarea CCC nu este conditionata de faptul ca parintii trebuie sa fie casatoriti.