Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cerere de reabilitare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cerere de reabilitare

buna ziua.va rog sa imi raspundeti daca mai e necesara formularea unei cereri de reabilitare daca o sentinta penala data in 2007 luna a4-a in baza art.78 al.2 din o.u.g nr.195/2002 cu aplic.art.74 lit.c, art.76 lit.e, c.p condamna inculpatul la 4 luni inchisoare.
in baza art.293 al.1 cp cu aplic.art.74 lit.c, art.76 lit.e, condamna inculpatul la 2 luni inchisoare pentru savarsirea infractiunii de fals privind identitatea.
in baza art.33 lit.a, art.34 lit.b cp, contopeste pedepsele aplicate in pedeapsa cea mai grea de 4 luni inchisoare.
in baza art.71 cp, interzice inculpatului exercitiul drepturilor prev.de art.64 lit.a-c cp, pe durata pedepsei.
in baza art.81 cp dispune suspendarea conditionata a executarii pedepsei pe durata termenului de incercare de 2 ani si 4 luni,stabilit conf.art.82cp.
Se poate face o cerere si la IGP daca e vorba de reabilitare de drept.
Daca va luati aceeasi bani incercati asa.E mai comod si se poate rezolva.
Mergeti si va informati la IGP.:)