Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... S-a uitat declararea incetarii cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

S-a uitat declararea incetarii cim

Buna ziua.
Contabilul a uitat sa depuna incetarea cartii de munca a unui salariat de aproape 3 luni.
Cum se poate indrepta greseala ? Se pot anula de asemenea si datoriile catre stat ce s au strans in aceste aproape 3 luni plus penalizari si dobanzi ?
Multumesc.
Puteti sa imi spuneti ce este CFP ?
Va multumesc din suflet pt ajutor !
CFP = concediu fara plata

Nu constituie vechime in munca si nici stagiu de cotizare la somaj, pensie, sanatate (nu se platesc contributii pe perioada CFP).
Super.
Am sa ii transmit contabilului .
Daca ii pune CFP maine, cu data de acum 3 luni pana azi, se vor stinge sumele de bani datorate catre stat pt cim , si de asemenea nu primesc nici amenda ?
Multumesc.
Ati inteles corect.
VA MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL PENTRU AJUTOR !