Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cont bancar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cont bancar

Mama mea a fost imputernicit pe contul tatalui ei multi ani acesta avand 83 de ani. Anul acesta la un termen al depozitului tatal ei un a Mai mers la banca si mama a trecut depozitul pe numele ei. Tatal ei neavand nici o obiectie. La urmatorul termen tatal ei a cerut sa il treaca iar pe numele lui. Daca mama nu l a mai trecut poate fii acuzata de vreo infractiune?
Cred ca infractiune este mult spus, din moment ce ste imputernicita pe cont si poate dispune de sumele existente fara restrictie nu vad cum ar putea fi infractiune. Este posibil ca tatal dansei sa-si retraga imputernicirea data, cat despre recuperarea banilor.....?!?
IONICA VADUVA, utilizator