Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare contract de munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare contract de munca.

Buna ziua,de curand ma confrunt cu o problema,conducerea firmei la care lucrez a decis sa modifice programul de lucru normal ,pe un singur schimb in program de lucru in ture, acest fapt afecteaza mai multe aspecte ale vietii mele de dupa servici printre care si posibilitatea frecventarii cursurilor unei scoli ,la care sunt inscris.
In cazul in care voi refuza semnarea actului aditional,ce se va intampla?
Mai babeste si mai clar ,in urma refuzului semnarii actului aditional ,concedierea ar fi nelegala, in cazul acesta adica nu ar fi conform dispozitiilor legale..? Scuze de insistente si multumesc de raspunsuri.
Nesemnarea unui act aditional la c.i.m. nu poate constitui motiv de concediere.
Multumesc!