Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Concurs functionari
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Concurs functionari

As dori sa imi spuna cineva ce se intampla in cazul in care un candidat a prezentat la dosar diploma de licenta in loc de diploma de bac. Postul este pentru studii medii,
In original a prezentat diploma de licenta iar diploma de bac in copie, fara aavea originalul.
Multumesc.
Dupa parerea mea ar trebui sa fie admis. Avand diploma de licenta in mod evident are si diploma de bacalaureat, pe care a si prezentat-o in copie dupa cum sustineti (copia legalizata nu mai este necesara).