Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... rascumparare polita de viats
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

rascumparare polita de viats

Am o polita de viata la o firma de asigurari de 15 ani.La rascumparare inainte de data scadenta ce sume din valoare se opresc.

Atasat politei aveti un tabel cu valoarea de rascumparare.pentru fiecare an de asigurare.Acesta se raporteaza la primele platite pentru capitalizare, cele platite de dv pt clauzele suplimentare(gen spitalizare, scutire de la plata in caz de.., )nu se capitalizeaza.