Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate

buna ziua.
care este legea prin care se obtine titlu gratuit de proprietate asupra terenurilor agricole din mediul rural?
pana la ce data se pot depune actele in vederea obtinerii?
ce acte trebuie depuse la dosar?
se pot depune si la oficiul de cadastru sau doar la primaria de domiciliu?
va multumesc
Buna seara,
Aveti pamant sau ascendentii dumneavoastra au detinut pamant inaintea colectivizarii comuniste?
Ati formulat cereri pentru retrocedare pe vreuna din multiplele legi ale retrocedarii?
Daca DA, atunci spuneti clar care este situatia.
Daca Nu pe ce pamant sa primiti titlul?