Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Plata cu cardul
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Plata cu cardul

Pentru intreprinderi individuale este obligatorie acceptarea platii cu carduri ?
Da. Din 2017, comercianții cu amănuntul ce realizează anual o cifră de afaceri de cel puţin 10.000 de euro vor fi obligați să accepte plăţi cu cardul. Va rog sa cititi si materialul de la adresa www.avocatnet.ro/content/art...
Multumesc