Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii compensatorii

Buna seara!
Daca negociez cu angajatorul un nr de x salarii compensatorii brute si sa se incheie colaborarea cu acordul părților cum ar trebui sa sune decizia de încheiere a contractului individual de munca?As vrea ca la acele salarii brute sa nu fie impozitul plătit de mine ci de angajator pentru ca m-am inteles cu angajatorul ca acea suma sa o primesc efectiv.
Mulțumesc!
Acordarea salariilor compensatorii nu afecteaza forma deciziei de incetare a contractului individual de munca.

Puteti incheia un act aditional prin care se stabileste acordarea sumei de.... lei (net), reprezentand c/v salarii compensatorii.
Am inteles bine?
Suma se trece inițial intr-un act adițional si apoi primesc decizia de încetare a CIM?
Intr-adevar, ati inteles bine.
Daca nu am efectuat concediul de odihna aferent pe anul acesta si CIM încetează cu acordul părților la data de 31.01.2017 cu suma negociata trebuie sa imi plateasca si CO sau nu mai este obligatoriu?
Sunt obligati sa va compenseze in bani zilele de CO neefectuate la incetarea c.i.m.