Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Mutare pe functie inferioara prin constrangere si ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Mutare pe functie inferioara prin constrangere si amenintare

am lucrat ca functionar public iar seful a facut presiuni de a fi mutat de pe functia de agent ii pe agent iii <prin constringere si amenintare am semnat un raport ca accept <
ce este de facut pentru recuperarea banilor pierduti>
va multumesc

[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieți exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Din pacate nu veti putea demonstra ca ati fost constrans, iar ceea ce e scris, ramane(acordul dvs. dat in scris se considera a fii de buna voie). Poate, daca aveti martori va puteti da seful in judecata. Vati da din nou examenul pentru categoria II si tot asa. Capul face, capul trage.