Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cerere in despăgubire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cerere in despăgubire

Acțiune în temeiul Leg.10/2001. Admisă la fond. Se atacă fondul cu recurs și se trimite pentru rejudecarea fondului.La primul fond nu se solicită despăgubiri pentru lipsa de folosință.
În stadiul procesual de rejudecare a fondului, este admisibilă cererea de despăgubiri pentru lipsa de folosință ? Dacă DA, care este temeiul juridic ?
Vă mulțumesc
Gh Antonescu
Daca sunteti la primul termen de judecata, puteti sa incercati sa intemeiati o astfel de cerere pe art. 204 NCPC.