Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire masina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire masina

Am mostenit o masina veche de 23 de ani de la tatal meu pe 5 decembrie 2016, cu care nu se poate circula . Ma intereseaza ce acte imi trebuie pentru a o da la dezmembrari , nu ma intereseaza programul Rabla de la Remat. Mentionez ca pe cartea de identitate a masinii si pe certificatul de inmatriculare apare tatal meu.
Dupa ce intrati in posesia certificatului de mostenitor in care va apare masina va prezentati la un centru de dezmembrari autorizat cu talonul, cartea de identitate in original, copie a certificatului de mostenitor, copie carte de identitate mostenitor. Cu certificatul de distrugere va prezentati apoi la fisc pentru radierea fiscala si la politie.