Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... PERLELE "VEDETELOR"
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

PERLELE "VEDETELOR"

:D:D:D

„Iti dai seama ca daca nu am fi pierdut o ora si-un sfert, am fi ajuns acolo de o ora si-un sfert?” Johnny Hallyday, cantaret francez, in timpul raliului Paris-Dakar 2002.

„Sunt inteligenta, doar ca n-o arat!”, Paris Hilton, mostenitoare americana.

„Ador copiii. Odata, am fost si eu copil!” Tom Cruise, actor american.

„Barbatii in varsta nu ajung niciodata la maturitate, ei doar imbatranesc” Carla Bruni-Sarkozy, prima doamna a Frantei.

„George Bush are totusi o calitate: acest om iubeste sincer cainii!” Michael Moore, realizator american.

„Cinematograful este pentru teatru ceea ce e inseminarea artificiala pentru coit”, Sir Lawrence Olivier, actor englez.

„Iti trebuie curaj pentru a iesi din casa nemachiata!” Victoria Beckham, cantareata britanica.

„O femeie care este insarcinata, de exemplu, este constienta ca asteapta un copil...” Jean Claude Van Damme, actor belgian.

„Am o piele frumoasa pentru ca nu o spal niciodata”, Beyonce Knowles , cantareata americana.

”Daca trebuie sa raman treaza, beau!” Carla Bruni-Sarkozy, prima doamna a Frantei.

„Gene Hackman mi-a spus dupa ce m-a vazut la sedinta de machiaj pentru un film: Machiajul si coafura chiar fac miracole asupra ta!”John Travolta, actor american.

„Unde se va desfasura festivalul de la Cannes in acest an?” Christina Aguilera, cantareata americana.

„Potrivit statisticilor, o persoana din cinci este dezechilibrata mintal. Asadar, daca in jurul tau exista patru persoane care iti par normale, nu-i de bine!” Jean Claude Van Damme, actor belgian.

„Am crezut in Mos Craciun pana la varsta de 17 ani, cand o persoana rauvoitoare mi-a spus ca nu exista!” Paris Hilton, mostenitoare americana.

„Ador sa port palarii. Daca ai parul murdar, palaria e un bun accesoriu!” Julia Roberts, actrita americana.

„Prefer sa fac dragoste decat sa fiu indragostita” Carla Bruni-Sarkozy, prima doamna a Frantei.

„Seman cu o rata, din cauza gurii si nasului meu” Michelle Pfeiffer, actrita americana.

„Brad Pitt este incredibil de sexi. Este atat pe placul femeilor, cat si al barbatilor si al animalelor. Cu siguranta are ceva special in hormoni!” Ben Stiller, actor american.

„Cand femeile refuza sa faca dragoste cu sotii lor sub pretextul ca au o durere de cap, e de-ajuns sa privesti fata sotilor lor pentru a intelege de unde le vine migrena!” Sharon Stone, actrita americana.

„Am o fata ciudata. Cateodata mi se pare ca seman cu o marioneta din Muppet Show.” Angelina Jolie, actrita americana..

„Cred ca Mike Jagger este incredibil de sexi. Anul trecut, am tinut chiar un regim pentru a arata ca el.” Brad Pitt, actor american.

„Eu sunt barbatul vietii mele!” Brigitte Bardot, actrita franceza.

„Sunt de-a dreptul fascinat de aer. Daca am scoate aerul din cer, toate pasarile ar cadea pe pamant. La fel si toate avioanele. In acelasi timp, nu poti atinge aerul. Asadar, aerul exista si nu exista...” Jean Claude Van Damme, actor belgian. #-o
=D>Si de la " NOI CITIRE"

"Lumea are voie sa aiba doua conturi ; unul in lei,
unul in valuta si inca unul pentru economii. Mai mult
nu. - Florin Georgescu (fost ministru al

finantelor)

"s-au verificat toate actele pe fostii trei ani pe
care am fost primar"
-
Marian Vanghelie

"A garanta proprietatea inseamna a limita dreptul
omului asupra proprietatii lui " - Ion Iliescu

"Bancile sunt conduse de bancheri in toata lumea in
afara de Cismigiu si Herastrau" - Bogdan Balthazar
(director de banca)

"Cineva a vrut sa vina la Cornu ca sa-mi numere
gainile. I-am sugerat c-ar fi mai bine sa vina sa-mi
numere ouale." - Adrian Nastase

"Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui
Gigi Becali, daca vreau " Gigi Becali

"Doar prin hazardul inconstient social nu se putea
ajunge in sfere atat de aureolate si in plan
financiar" - Cornel Dinu (antrenor de fotbal)

"Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din
lume - stie tot, chiar si-un fir de par" - Gigi Becali

"Am ratat clipa in favoarea eternitatii, iar
eternitatea nu ne apartine" Dinu Sararu (regizor)

"Biblia e ca un far luminand in noapte, in jurul
caruia roiesc ca mustele toate celelalte carti " -
Corneliu Vadim Tudor

"Familia e sfanta, pe cand patria....cum sa va spun
patria e sacra " Dumitru Dragomir (presedintele Ligii
Profesioniste de fotbal)

"Destinul meu a fost marcat de soarta" (Dan Iosif (
copil al strazii apoi revolutionar, apoi consilierul
lui Iliescu, in prezen parlamentar si om

bogat)

"Omul este o persoana umana" - Gheorghe Hagi
(fotbalist)

"Noi am pierdut multa vreme o perioada de timp" - Ion
Iliescu

"Nu mai e mult pana mai e foarte putin" - Gigi Becali

"Nu am facut afirmatii generale, ci dimpotriva am
facut afirmatii de sens opus " - Emil Constantinescu

"In politica cel mai bun adevar este minciuna, cu
conditia sa nu fie dovedita. " - Doru Viorel Ursu
(fost ministru de interne, in prezent

avocat)
MIHAI GRIGORE a scris:

:D:D:D

„Iti dai seama ca daca nu am fi pierdut o ora si-un sfert, am fi ajuns acolo de o ora si-un sfert?” Johnny Hallyday, cantaret francez, in timpul raliului Paris-Dakar 2002.

„Sunt inteligenta, doar ca n-o arat!”, Paris Hilton, mostenitoare americana.

„Ador copiii. Odata, am fost si eu copil!” Tom Cruise, actor american.

„Barbatii in varsta nu ajung niciodata la maturitate, ei doar imbatranesc” Carla Bruni-Sarkozy, prima doamna a Frantei.

„George Bush are totusi o calitate: acest om iubeste sincer cainii!” Michael Moore, realizator american.

„Cinematograful este pentru teatru ceea ce e inseminarea artificiala pentru coit”, Sir Lawrence Olivier, actor englez.

„Iti trebuie curaj pentru a iesi din casa nemachiata!” Victoria Beckham, cantareata britanica.

„O femeie care este insarcinata, de exemplu, este constienta ca asteapta un copil...” Jean Claude Van Damme, actor belgian.

„Am o piele frumoasa pentru ca nu o spal niciodata”, Beyonce Knowles , cantareata americana.

”Daca trebuie sa raman treaza, beau!” Carla Bruni-Sarkozy, prima doamna a Frantei.

„Gene Hackman mi-a spus dupa ce m-a vazut la sedinta de machiaj pentru un film: Machiajul si coafura chiar fac miracole asupra ta!”John Travolta, actor american.

„Unde se va desfasura festivalul de la Cannes in acest an?” Christina Aguilera, cantareata americana.

„Potrivit statisticilor, o persoana din cinci este dezechilibrata mintal. Asadar, daca in jurul tau exista patru persoane care iti par normale, nu-i de bine!” Jean Claude Van Damme, actor belgian.

„Am crezut in Mos Craciun pana la varsta de 17 ani, cand o persoana rauvoitoare mi-a spus ca nu exista!” Paris Hilton, mostenitoare americana.

„Ador sa port palarii. Daca ai parul murdar, palaria e un bun accesoriu!” Julia Roberts, actrita americana.

„Prefer sa fac dragoste decat sa fiu indragostita” Carla Bruni-Sarkozy, prima doamna a Frantei.

„Seman cu o rata, din cauza gurii si nasului meu” Michelle Pfeiffer, actrita americana.

„Brad Pitt este incredibil de sexi. Este atat pe placul femeilor, cat si al barbatilor si al animalelor. Cu siguranta are ceva special in hormoni!” Ben Stiller, actor american.

„Cand femeile refuza sa faca dragoste cu sotii lor sub pretextul ca au o durere de cap, e de-ajuns sa privesti fata sotilor lor pentru a intelege de unde le vine migrena!” Sharon Stone, actrita americana.

„Am o fata ciudata. Cateodata mi se pare ca seman cu o marioneta din Muppet Show.” Angelina Jolie, actrita americana..

„Cred ca Mike Jagger este incredibil de sexi. Anul trecut, am tinut chiar un regim pentru a arata ca el.” Brad Pitt, actor american.

„Eu sunt barbatul vietii mele!” Brigitte Bardot, actrita franceza.

„Sunt de-a dreptul fascinat de aer. Daca am scoate aerul din cer, toate pasarile ar cadea pe pamant. La fel si toate avioanele. In acelasi timp, nu poti atinge aerul. Asadar, aerul exista si nu exista...” Jean Claude Van Damme, actor belgian. #-o

=D>=D>=D>=D>=D>=D>=D>
zoritong a scris:

=D>Si de la " NOI CITIRE"

"Lumea are voie sa aiba doua conturi ; unul in lei,
unul in valuta si inca unul pentru economii. Mai mult
nu. - Florin Georgescu (fost ministru al

finantelor)

"s-au verificat toate actele pe fostii trei ani pe
care am fost primar"
-
Marian Vanghelie

"A garanta proprietatea inseamna a limita dreptul
omului asupra proprietatii lui " - Ion Iliescu

"Bancile sunt conduse de bancheri in toata lumea in
afara de Cismigiu si Herastrau" - Bogdan Balthazar
(director de banca)

"Cineva a vrut sa vina la Cornu ca sa-mi numere
gainile. I-am sugerat c-ar fi mai bine sa vina sa-mi
numere ouale." - Adrian Nastase

"Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui
Gigi Becali, daca vreau " Gigi Becali

"Doar prin hazardul inconstient social nu se putea
ajunge in sfere atat de aureolate si in plan
financiar" - Cornel Dinu (antrenor de fotbal)

"Dumnezeu e cel mai tare serviciu de informatii din
lume - stie tot, chiar si-un fir de par" - Gigi Becali

"Am ratat clipa in favoarea eternitatii, iar
eternitatea nu ne apartine" Dinu Sararu (regizor)

"Biblia e ca un far luminand in noapte, in jurul
caruia roiesc ca mustele toate celelalte carti " -
Corneliu Vadim Tudor

"Familia e sfanta, pe cand patria....cum sa va spun
patria e sacra " Dumitru Dragomir (presedintele Ligii
Profesioniste de fotbal)

"Destinul meu a fost marcat de soarta" (Dan Iosif (
copil al strazii apoi revolutionar, apoi consilierul
lui Iliescu, in prezen parlamentar si om

bogat)

"Omul este o persoana umana" - Gheorghe Hagi
(fotbalist)

"Noi am pierdut multa vreme o perioada de timp" - Ion
Iliescu

"Nu mai e mult pana mai e foarte putin" - Gigi Becali

"Nu am facut afirmatii generale, ci dimpotriva am
facut afirmatii de sens opus " - Emil Constantinescu

"In politica cel mai bun adevar este minciuna, cu
conditia sa nu fie dovedita. " - Doru Viorel Ursu
(fost ministru de interne, in prezent

avocat)

=D>=D>=D>=D>

avand in vedere ca toate aceste "perle"sunt rostite de catre "persoane care se cred superioare in rang social.....dovedeste cat de buni si excelenti elevi au fost in decursul anilor de scoala / studii superioare pe care le invoca ca un argument al Excelentei lor ....

Dupa publicarea unor astfel de "perle" proprii.....eu,nu as mai indrazni sa apar pe scena audiovizualului ori in mass media ca fiind "Marea somitate " de pe mapamond.

:stunned::stunned::stunned::stunned:
Problema multora dintre ei este ca sunt atat de inapoiati mintal incat nici nu realizeaza ridicolul situatiilor jenante in care singuri se pun!
Pur si simplu nu au reprezentarea a ceea ce spun!:D
MIHAI GRIGORE a scris:

Problema multora dintre ei este ca sunt atat de inapoiati mintal incat nici nu realizeaza ridicolul situatiilor jenante in care singuri se pun!
Pur si simplu nu au reprezentarea a ceea ce spun!:D

Clasificare:
INCULTURA = grad maxim de inferioritate fata de altii care merita sa fie popularizati pentru ceea ce fac insa sunt marginalizati ori li se fura "brevetele" demnitatii.:hammer:
INTELIGENTA- LQ= - - - - 25 :oops:
EDUCATIE = O (zero):O:strambatura:
AFINITATI = insensibilitate si egoism:confused:
FIZIONOMIE = trasaturi specifice speculatiei in orice moment
VESTIMENTATIE = cat mai sofisticata care sta ca pe gard.:dance3::clapping: