Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... acte pt recuperare timbru de mediu pt masina luata din ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

acte pt recuperare timbru de mediu pt masina luata din Romania

Buna. Am mai postat aceasta intrebare, dar nimeni nu a raspuns anul trecut. Stiti cumva ce acte sunt necesare pt instanta cand ceri inapoi timbrul de mediu platit pt o masina luata din ROmania?

Mie imi cer actele de rpovenienta din strainatate dar nimeni nu le are. Am luat masina de la o firma care acum e dizolvata , iar firma a luat-o de la reprezentata. nimeni nu are nimic. Ce sa fac?:((:((:((#-o#-o#-o#-o#-o
:(((((((((( nimeni nu ma ajuta?
Formulati o cerere catre Serviciul de inmatriculari auto, unde a fost inmatriculata prima data masina in tara, inscris pe cartea de identitate a masinii, pentru eliberarea unei adeverinte care sa ateste provenienta anterioara a masinii din spatiul comunitar .
Dan Cozma, Consilier juridic
suuuuper. multumesc mult! DOAMNE AJUTA-VA