Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Control ANAF la societate radiata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Control ANAF la societate radiata

Pe scurt, societatea la care am fost administrator a fost radiata de la R.C . in septembrie anul trecut, dar acum cateva zile la adresa fostului sediu social am primit o invitatie sa ma prezint la sediul din P-ta Presei Libere cu documente , facturi, etc... Cum ar trebui sa procedez in acest caz, avand in vedere ca repet societatea a fost radiata? Ce mai risc eu acum ca fost administrator al societatii respective in cazul in care m-as prezenta. Ce drepturi de control mai are ANAF-ul ,asupra unei societati comerciale radiate. Ce risc eu ca persoana fizica daca nu ma prezint?
ANAF nu mai are niciun drept, doar organele de urmarire penala daca suspecteaza evaziune comisa de dvs. ca persoana fizica reprezentant al societatii mai pot intreprinde cercetari.