Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract inchiriere autentificat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract inchiriere autentificat

In cazul incheierii contractului de inchiriere la un notar, e un act suficient ?

Modificarea domiciliului pe Cardul de Identitate, la adresa din Contractul de inchiriere
-incheiat cu autentificare la notar,
-eventual se poate anexa la Contractul de Inchiriere si o Anexa in cuprinsul careia sa se specifice acordul prppietarului de a ma lua in spatiu ,
-astfel modificarea domiciliului pe Cardul de Identitate, la adresa din Contractul de inchiriere se poate face fara alta Declaratie a propietarului la Politie ?