Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit jocuri de noroc online
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit jocuri de noroc online

buna ziua,
va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru a plati un impozit pentru o suma de bani pe care am retras-o anul trecut de pe un site de poker. suma e foarte mica, dar cred ca trebuie sa platesc un impozit. ce formular se completeaza si unde se depune taxa?
va multumesc
Cu privire la determinarea impozitului aferent veniturilor din premii şi din jocuri de noroc , veniturile din jocurile de noroc se impun prin reţinere la sursă unde obligaţia calculării, reţinerii şi plăţii impozitului revine organizatorilor/plătitorilor de venituri . Totodata , premiile sub valoarea sumei neimpozabile stabilite în sumă de 600 lei , inclusiv, realizate de contribuabil pentru fiecare premiu nu sunt impozabile .