avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 240 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Ce pot face daca avocatul nu imi reprezinta interesele?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Ce pot face daca avocatul nu imi reprezinta interesele?

CE POT FACE DACA AVOCATUL MEU NU IMI REPREZINTA INTERESELE ?
In doua termene de judecata , cu aminare , nu cunostea continutul dosarului de urmarire penala si nu a avut ncio obiectie . nu a pronuntat nici-un cuvint in fata judecatorului si ma sfatuit sa fac acelasi lucru , pentru a nu supara pe dl judecator,
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:10, 4 Martie 2017
De ce considerati ca nu va reprezinta interesele ? Poate ca v-a sfatuit sa mergeti pe porocedura simplificata cu recunoasterea vinovatiei si pe probele deja existente, fara a da alte declaratii. Puteti schimba si avocatul daca nu sunteti multumit ori puteti avea mai mutli avocati.
Poate e mut si nu stie sa citeasca!
Schimbati-l!
lazarescupaul a scris:

CE POT FACE DACA AVOCATUL MEU NU IMI REPREZINTA INTERESELE ?
In doua termene de judecata , cu aminare , nu cunostea continutul dosarului de urmarire penala si nu a avut ncio obiectie . nu a pronuntat nici-un cuvint in fata judecatorului si ma sfatuit sa fac acelasi lucru , pentru a nu supara pe dl judecator,


In situatia in care nu sunteti multumit de avocatul dvs. puteti sa il inlocuiti sau sa va angajati inca un avocat pe langa cel actual.

Ce obiectie ati fi vrut sa faca?
Avea motive sa faca vreo obiectie?

Pledati vinovat sau nevinovat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare avocatului si a procedurii simplificate indusa de acesta complotul complotul Buna ziua, avem o situatie grava in care sotul meu este acuzat de fals in semnatura ( pe care o recunoaste) evaziune fiscala ( fara nici o legatura) si ... (vezi toată discuția)
Proces penal -sunt plecat din tara .cum reusesc sa angajez un avocat? shubecu shubecu Am primit citatie acasa sa ma prezint la data de 20.07.15 la procesul penal in care sunt invinuit pentru nerecoltare de probe biologice! Este primul termen nu ... (vezi toată discuția)
Delapidare ContSters11166 ContSters11166 As vrea sa aflu la ce suma se ridica un proces penal-delapidare (cat cere un avocat). (vezi toată discuția)