avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Delapidare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Delapidare

As vrea sa aflu la ce suma se ridica un proces penal-delapidare (cat cere un avocat).
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:44, 30 Ianuarie 2010
Onorariile difera de la caz la caz, si sunt influentate de mai multe elemente. Ar trebui sa consultati un avocat si va veti lamuri.
M-ar interesa o valoare informativa,sa stiu la ce sa ma astept.
Dvs doriti o informatie care este conditionata de complexitatea cauzei,de etapele in care solicitati avocat,
Incercati analizarea tabloului avocatilor din baroul local.
Nu este general valabil ca suma solicitata de catre avocat ,sa justifice , sa releve prestatia si rezultatele finale ale acestuia .
Constientizati ca avocatul este un mediator,va reprezinta si va apara interesele .
Intr-un proces penal ,importanta aparatorului ales este cruciala,acesta prin profesionalism,experienta,interes ,poate sa va reprezinte si sa va apere interesele ,astfel incat sa determine instanta la dispunerea de masuri in favoarea dvs
Sunati unul sau mai multi avocati si aflati.
Diferentele pot fi mari.
Depinde si de prejudiciu, daca pledati vinovat sau nevinovat, etc.

avocat Claudiu Lascoschi
Cred ca aveti dreptate,numai ca este greu sa "alegi" un avocat asa.Am vorbit cu doua persoane si nici macar nu asteptau sa termin de vorbit si trageau concluzii gresite.

Alte discuții în legătură

Proces penal -sunt plecat din tara .cum reusesc sa angajez un avocat? shubecu shubecu Am primit citatie acasa sa ma prezint la data de 20.07.15 la procesul penal in care sunt invinuit pentru nerecoltare de probe biologice! Este primul termen nu ... (vezi toată discuția)
Amanare pentru angajare avocat mom mom buna ziua! am avut o prima infatisare la un proces penal la care am intarziat si am ajuns dupa ce s-a terminat, iar acum am vazut pe site-ul judecatoriei ca ... (vezi toată discuția)
Caut avocat lawww lawww caut avocat specializat in [b]drept penal-fraude pe internet-drept international[/b] pentru reprezentare la o audiere la parchet. (vezi toată discuția)