Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Taxe pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Taxe pasaport

Buna ziua

Din acest articol inteleg ca s-au eliminat taxele pentru eliberarea pasaportului
www.avocatnet.ro/content/art...

Totusi pe site Directia Generala Pasapoarte sunt enumerate taxe.
[ link extern ]

Puteti va rog sa ma lamurit, pasaportul se elibereaza contra cost sau nu?

Multumesc
Au fost eliminate doar anulite taxe(22 lei) nu si cele de producere a pasaportului.