Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pot fi angajata la if-ul parintilor?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pot fi angajata la if-ul parintilor?

Parintii mei au deschisa o IF, eu ca fiica a lor pot fi angajata de catre acestia? Si sub ce forma? (Contract de munca inregistrat la finante sau contract/conventie de colaborare- acesta mai trebuie inregistrat undeva?). Multumesc frumos.
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc pt raspuns. Dar daca eu mi-as deschide un Pfa, as putea incheia cu If-ul lor un contract de colaborare? Si ar trebui inregistrat la finante?
Sau sub ce forme declarate si legale as putea obtine un venit ajutandu-i in activitatea lor? (Vanzare de flori/ florarie)