Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cod Rutier Drumuri Nepublice
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cod Rutier Drumuri Nepublice

Buna ziua! Sotului meu i s-a luat ieri permisul pt neacordare de prioritate pe un drum care nu este public. Iesea din complexul rezidential in care locuim
si s-a intalnit tocmai cu masina politiei...Drumul nu este public, iar neacordarea asta de prioritate a fost abuziva....sincer
Intrebarea mea: se aplica acelasi cod rutier si pentru drumurile care nu sunt publice?
multumesc mult
Cred ca permisul a fost luat corect, daca nu a acordat prioritate. Nu conteaza ideea de drum cu bariera vs drum fara. Cititi mai jos cum a decis instanta, ca sa va lamuriti cum va fi judecat, eventual, cazul:
[ link extern ]