Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... citire contor individual de gaze
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

citire contor individual de gaze

O cunostiinta de are contor individual gaze naturlae doreste sa stie ce consum are cum se calculeaza consum dar nu stie care cifre sunt care banuieste ca cele cu rosu de la capat sunt subunitati dar nu stie la unitati cat valoreaza una ca sa isi poata calcula factura.
O puteti ajuta?
Va multumesc!

Doamna, banuiesc ca am contribuit la modul de intelegere a modului cum se face citirea de catre dvs sau a cunostintei dvs. a contorului de gaze naturale.
V-am explicat ca in conditiile in care stiti exact cantitatea de gaze consumata, valoarea facturii exacta o puteti aprecia, doar asa, "in mare", nicidecum ca o valoare exacta - cred ca deja ati inteles.
Asta ar fi una.
A doua problema - Nu va faceti dvs. probleme de deranjul meu, altfel nu m-as fi "deranjat" sa raspund pe forum.

@grosuanatolie,

Ce tot vorbiti domnule, ce atac la persoana? Va credeam un om serios care mai "gusta" din cand in cand si cate o gluma.
Aveti liber sa sesizati pe cine doriti, insa cred ca sunteti un pic prea sensibil. Mai analizati ce ati scris dvs. si ce am raspuns eu si mai lasati chestiile acestea cu ...Dvs pe acest forum ce scop urmariti?... Serios!
In jur de 97 lei <- Pe acest forum nu se pot sterge postarile?
Cipri28, utilizator
alina_25 a scris:

sa uitat atenta pe contoar cat si pe veche factura pe cea veche avea index 432 si pe contuar e acum (diar cifrele negre desigur )492 cam cat inseamna asta in lei?
Multumesc!

In jur de 97 lei.