avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... cod de operator
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

cod de operator

Buna ziua,
Am o nelamurire cu privirea atribuiri codului de operator baze de date. Astfel, va rog sa-mi spuneti, in masura in care cunoasteti, ce organism atribuie astfel de cod si cum se poate obtine totodata avand rugamintea de a-mi indica si legislatia in domeniu. Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Gratiela Ratiu , Consultant resurse umane 14:49, 11 Septembrie 2009
prelucrareaa datelor personale este reglementata de Legea 677/2001

autorizarea o da:
AUTORITATEA NAŢIONALÃ DE SUPRAVEGHERE A PRELUCRÃRII DATELOR CU CARACTER PERSONAL
(A.N.S.P.D.C.P.)
Str. Olari nr. 32, Sector 2, BUCUREªTI
Cod poştal 024057
Tel. +40212525599;Fax +40212525757
e-mail: anspdcp@dataprotection.ro
www.dataprotection.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce acte reglementeaza....? floricica floricica Buna ziua, Apelez la amabilitatea profesionistilor de pe acest forum pentru de a-mi oferi o opinie legala cu privire la ce acte normative protejeaza datele ... (vezi toată discuția)
Verificare a.n.s.p.d.c.p nutzzu nutzzu Buna seara. As dori sa stiu unde trebuie sa ma adresez cu cerere pt a vedea cine si de ce a solicitat date cu caracter personal referitoare la persoana ... (vezi toată discuția)
Confidentialitate date cv Bianca Radulescu Bianca Radulescu Buna ziua, Vreau sa stiu daca este legal sa-i dam sa completeze la angajare unei persoane o declaratie pe propria raspundere in care sa fie de acord cu ... (vezi toată discuția)