avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Imagini cu mine online fara permisiunea mea
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Imagini cu mine online fara permisiunea mea

Buna ziua,
Am fost intr-un restaurant si am lasat un review despre serviciile acestora, online. Proprietarul, pentru a-si demonstra punctul de vedere, a publicat imagini de pe camerele de supraveghere cu mine si persoana de sex opus cu care ma aflam la masa. Poate publica aceste imagini pe retelele de socializare fara acordul meu?
Cel mai recent răspuns: tgeorgescu , utilizator 22:40, 26 Februarie 2017
adica, daca eu sunt cu amanta in acel moment, el poate publica imaginile cu noi pe Facebook asa, pur si simplu?

am citit de mai multe ori
[ link extern ]

dar din dezicia 52/2012 eu inteleg ca nu le poate publica.
Ultima modificare: Duminică, 26 Februarie 2017
almaxwell, utilizator
Nu stiu cine are dreptate, dar un proces ar costa timp, nervi si bani si s-ar putea sa nu-l castigati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Publicarea de poze cu mine online, fara permisiunea mea almaxwell almaxwell Buna ziua, Am fost intr-un restaurant si am lasat un review despre serviciile acestora, online. Proprietarul, pentru a-si demonstra punctul de vedere, a ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. conform gdpr filmatul pe drumurile publice, a vehiculelor ... Dancolt79 Dancolt79 Buna ziua. Conform GDPR filmatul pe drumurile publice, a vehiculelor cu numerele lor de inmatriculare, intra sub incidenta reglementarilor GDPR cu privire la ... (vezi toată discuția)
Abuz agent de pază RendezJohn RendezJohn Vreau sa stiu ce as putea face in situatia data am fost lovit peste fata cu pumnul/palma de un agent de pază într-un restaurant unde eram eu si prietenul meu ... (vezi toată discuția)