Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare auto, amortizat complet
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare auto, amortizat complet

Buna ziua ,
Va rog frumos sa-mi spuneti daca o microintrepridere poate sa vanda la ce pret doreste ( cat mai mic ) un auto CIELO amortizat complet.Fac mentiunea ca a intrat in firma in 1999 , dar anul fabricatiei (nu a fost nou cand l -a achizitionat firma .) a fost 1996.Se doreste vanzarea cu 500 sau 1000 lei.Valoarea de vanzare e mult sub valoarea de intrare .Vanzarea nu are loc catre un angajat sau asociatul firmei.
Multumesc ! !
Nu are nicio relevanță valoarea de intrare. Nu puteți fi acuzat de bancrută sau evaziune. Probleme pot apărea doar la nivelul conducerii și/sau asociaților, deci ar fi doar probleme interne, ușor de rezolvat (competențe, suspiciuni, conflicte de interese, etc.).
Succes!